Tarih: 08 Aralık 2017

Gösterim: 691

Üniversitemiz, YÖK’ü Temsilen Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Proje Başlangıç Toplantısı’na Katıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi Güncellemesi ve 2018-2020 Eylem Planı Hazırlama Projesi Başlangıç Toplantısı, 1 Ağustos 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu tarafından üniversitemize verilen Akıllı Ulaşım Sistemleri alanındaki ihtisaslaşma görevi kapsamında toplantıya; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Serel ve üniversitemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Tektaş, Yrd. Doç. Dr. Necla Tektaş ve Yrd. Doç. Dr. Muhammet Arucu ile kamu, özel sektör, yerel yönetim, üniversiteler ve STK’lardan oluşan, alanında uzman yaklaşık 200 kişi katıldı.

Toplantıda 260 günde tamamlanması hedeflenen projenin yükseköğretim alanını ilgilendiren bölümlerinin raporlanması görevi YÖK tarafından üniversitemize verildi. Ayrıca toplantıda akıllı ulaşım sistemlerinde Bakanlık öncülüğünde bir yol haritası çizilerek, proje sürecinde eylemlerin belirlenmesi ve uygulanması konusunda paydaşların katkılarının önemine vurgu yapıldı.


Fotoğraflar